Убавите спомени кај нас траат вечно.Прекрасна атмосфера од Велигденската средба на пензионерите од... #Блиц вести# Најпрепознатливото место за Вашaта свадба и семејни прослави.  За моментите кои траат Вечно, дарени од... #Блиц вести# #Блиц вести# Малата банкет сала е составен дел на Хотел Македонија Делчево. #Блиц вести# Нашите оператори на рецепција Ви стојат на располагање нон-стоп, 24 часа во денот, седум денови во... #Блиц вести# Пријатна вечерна атмосфера за нашите гости.За сите Ваши деловни ручеци и вечери, за работни состаноци,... #Блиц вести# Тогаш кога на градот му треба вистинска боемска квечерина или вечер. Со преубавиот Македонски мелос од... #Блиц вести# За цените на нашите услуги можете да се информирате директно на нашиот телефон 00 389 33 410 288 или преку... #Блиц вести# Од неодамна започна да работи малата ресторантска сала во Хотел Македонија (мал ресторан) со капацитет од 140... #Блиц вести#    Ресторанот во Хотел Македонија располага со капацитет од 500 гости. Организираме секаков вид на... #Блиц вести#

Преведи сајт

Weather forecast

Skopje
0°C
Skopje °C | Ohrid °C | °C
[Details]

Статистика на посети

025743
ДенесДенес56
ВчераВчера41
Оваа неделаОваа недела97
Овој месецОвој месец1304
ВкупноВкупно25743
Логирани 0
Гости 32
Регистрирани 19
Регистрирани денес 0

Наша анкета

Дали сте задоволни од квалитетот на нашите услуги?

Резултати

Прекрасно дружење со Здруженијата на пензионери од Источна Македонија

Внимание, се отвора во нов прозорец. PDFПечатиЕ-пошта

Thumbnail image
Убавите спомени кај нас траат вечно.
Прекрасна атмосфера од Велигденската средба на пензионерите од Источна Македонија (Делчево, Пехчево, Македонска Каменица, Виница). Претседателот на Здружението на пензионери од Делчево, г-динот Моне онака како што доликува на срдечен домаќин им посака добредојде на сите гости, со желба за убави и незаборавни моменти. 
Музичкиот состав на висина на задачата со живите легенди Цобе и Чарли. 
За сите присутни имаше и ексклузивно изненадување со надалеку познатите тапанџии искусните Семка и Страшо. Изненадувањето беше приредено од страна на чичко Љубе, кому се чини му нема рамен во изведбата на орото "Копачка" (За појас). 
Надигрувањето беше забележливо кај присутните.
До некоја нова убава приказна како оваа, честит Велигден на сите што беа дел од оваа наша заедничка манифестација.
За сите останати можеме да им посакаме се најубаво во овие празнични Велигденски денови.

Драги пријатели, не одложувајте...
Ова може да биде и ваша приказна вредна за сеќавање.
Резервирајте го Вашиот термин и посетете не да се договориме.
Вашиот комфор и убаво расположение е наша цел, а квалитетната услуга наш приоритет.
Направете брза резервација, во термини по Ваша мерка.
Ве очекуваме.

#HotelMakedonijaDelcevo
#ХотелМакедонијаДелчево
#Традиција #Среќа #Расположение #Ресторан